Skices sagatavošana

Sākumposmā dizainere iepazīstas ar  klienta gaumi, prioritātēm, dzīves stilu un īpašībām, tad  apkopojot  saņemto informāciju un iegūtās emocijas rodas skice, kura vizualizē topošā aizkaru dizaina ideju. Pēc sagatavoto skiču apspriešanas, klients izvēlas piemērotāko variantu un uz tā pamata veic pilnas tāmes aprēķinu. Tāmē tiek iekļauts nepieciešamo materiālu daudzums un cenu aprēķins, kā arī nepieciešamo projekta izgatavošanas darbu izmaksas.   

Klasiskie aizkari

Klasiskais interjers maksā dārgi; to pasūta reprezentabli cilvēki sev un nākamajām paaudzēm.
Klasika nekad neiziet no modes, tādēļ arī patlaban klasiskie aizkari ir paši populārākie. Akcentējot loga formu, klasiskie aizkari izskatās kā vienots veselums, neskatoties uz audumu dažādību, kas var tikt izmatoti to izveidē. Klasiskie aizkari telpā rada mierīgu, siltu un mājīgu atmosfēru, piešķir tai greznu un nobeigtu izskatu. Šo aizkaru izgatavošanai var izmantot gandrīz jebkuru audumu – zīdu, parču, gobelēnu, tillu, žakardu, muarē, damastu, u.c.)
Klasiskā stila aizkariem izmanto tādus aksesuārus kā auklas, atsaites, lentveida apmales, volānus. Tie piešķir aizkariem izsmalcinātību un ļauj regulēt telpā ieplūstošās gaismas daudzumu.

 

 

Ekskluzīvie aizkari

Ekskluzīvie aizkari tiek izstrādāti pēc individuāla dizaina projekta, atbilstoši pasūtītāja interjeram. Tiem nav stila ierobežojumu. Tie var būt izpildīti vienā stilā (klasika, kantrī vai ‘hi-tech’), var sevī apvienot vairākus stilus vai var būt nesaistīti ne ar vienu konkrētu stilu. Dizainera fantāziju šo aizkaru dizaina projekta izstrādē ierobežo tikai Jūsu vēlmes un, protams, arī tam paredzētais budžets. Arī šo aizkaru cenai nav noteiktu robežu: var iekļauties salīdzinoši nelielā summā izvēloties lētākus materiālus un karnīzi, kā arī var uzšūt prestižus aizkarus, kas sevī iemieso to īpašnieka gaumi un finansu iespējas.
Jebkurā gadījumā aizkari, kas šūti pēc ekskluzīva projekta, ir individuāls autordarbs, kas radīts saskaņā ar Jūsu vēlmēm un tikai Jums; tajā slēpjas šo aizkaru galvenā vērtība.

 

 

Romiešu žalūzijas

Romiešu žalūzijas sevī apvieno žalūziju ērtumu un praktiskumu ar klasisku portjeru izsmalcinātību. Tās lieliski iekļausies jebkurā interjerā neatkarīgi no tā noformējuma stila; galvenais – pareiza auduma izvēle.
Romiešu žalūzijas ir izveidotas sekojoši. Audums pie karnīzes stiprinās ar līplenti. Pateicoties īpašajam karnīzes mehānismam un atsvariem auduma slejas apakšmalā, aizkaru ar auklas palīdzību var savilkt mīkstās, horizontālās ielocēs un nofiksēt vajadzīgajā augstumā. Saules gaisma tiek klusināta pateicoties dažādajam auduma blīvumam.
Parasti romiešu žalūzijas darina no stingriem portjeru audumiem, bet iespējami ir arī citi varianti.
Romiešu žalūziju konstruktīvā risinājuma īpatnības neļauj saglabāt auduma zīmējuma veselumu ieloču vietās, taču tieši tas piešķir tām papildu šarmu radot viļņa efektu.

 

Japāņu žalūzijas

Japāņu žalūzijas (tiek arī sauktas par japāņu paneļiem vai ekrānveida žalūzijām) ir veidotas no vairākām absolūti gludām auduma slejām, kas nesalokās, bet tiek bīdītas kā ekrāns vai panelis.
Japāņu žalūzijas augš- un apakš- malā ir iestiprināta metāla stanga, kas nekādos apstākļos neļauj žalūzijai salocīties. Tās ir kā radītas oriģinālu audumu cienītājiem, kas piesaista sev uzmanību ar neparastu zīmējumu vai apdari. Vēl viens pluss - japāņu žalūzijas gandrīz nemaz neuzkrāj putekļus.
Šīs vienkāršās un praktiskās žalūzijas lieliski iekļausies interjerā, kas noformēts minimālisma stilā. Vispiemērotākās tas ir plašām telpām ar lieliem logiem. Maziem logiem šīs žalūzijas neizskatās tik efektīgi, jo tām ir nepieciešams plašums. Japāņu žalūzijas var tikt izmantotas arī lai sadalītu telpu vairākās zonās. Japāņu žalūzijas atšķiras no citiem logu noformējuma veidiem ar savu minimālismu, stingrajām formām  un lakonismu – tipiskām japāņu stila īpatnībām interjerā.
Japāņu žalūziju izgatavošanai var izmantot dažādus audumus. Jūs varat izvēlēties jebkuru Jums iepatikušos audumu un pasūtīt japāņu žalūzijas pie mums pēc individuāla projekta vai pēc kataloga. Ir pieejami arī speciāli audumi, kas labi saglabā formu un kuru virsma ir pastrādāta ar netīrumus un putekļus atgrūdošām vielām.

 

Franču žalūzijas

Franču žalūzijas ir no atsevišķās sekcijās sadalītas auduma slejas, kuras veido vienmērīgas, pusapaļas ieloces. Vītnes apakšmalā veidojas, savelkot auklas, kas izvērtas caur vertikālu cilpiņu rindu, un žalūzija tiek pacelta. Franču žalūzijām parasti izmanto zīdu gaišos toņos vai vieglu, caurspīdīgu jebkuras krāsas un toņa audumu.
Franču žalūzijas ir ideāli piemērotas viesistabai vai guļamistabai, kas mēbelētas ar klasiskām vai antikvārām mēbelēm.
Katrā mājā guļamistaba ir īpaša vieta, kur valda intīma atmosfēra un tieši tāpēc loga noformēšana ar franču žalūzijām, ar bagātīgiem savilkumiem un rišām, piešķirs Jūsu interjeram izsmalcinātību un unikalitāti.
Franču žalūzijas bieži tiek kombinētas ar klasiskajām portjerām ar bārkstīm un lambrekeniem.

 

Austriešu žalūzijas

Austriešu žalūzijas ir veidotas no auduma, kas apakšmalā savilkts kuplās ielocēs. Tas notiek ar auklu palīdzību, kas izvērtas caur cilpiņu vai piešūtu gredzenu rindu aizkara kreisajā pusē.
Austriešu žalūziju augšmala parasti ir savilkta ielocēs ar montāžas lentas palīdzību, vai sakārtota pret-ielocēs ar rokām. Austriešu žalūzijas princips var tikt izmantots arī lambrekeniem. Īpaši efektīgi austriešu žalūzijas un lambrekeni izskatās, ja to izgatavošanā izmantoti audumi ar spīdīgu virsmu – zīds, tafts, poliesteris. Ja nepieciešama puscaurspīdīga, gaisīga žalūzija, tad to šuj no caurspīdīgiem audumiem.
Austriešu žalūzijas var izgatavot īpaši kuplas, ja izmanto vieglus zīda un kokvilnas audumus, bez tam sānu un apakšmala nedrīkst būt pārāk smagas.
Vislabāk austriešu žalūzijas nobeigt ar kādu sarežģītu apdari vai ar rokām izpildītiem dūrieniem. Austriešu žalūzijas labi saskaņojas ar klasiskajām portjerām un lambrekeniem.

 

Rullo žalūzijas

Rullo žalūzijas – viens no vispraktiskākajiem logu noformēšanas veidiem. Rullo žalūzijas veido auduma gabals, kas tiek satīts rullī uz stieņa, kura galos atrodas speciāli uzgaļi, kas nodrošina žalūzijas nostiepumu. Vadība tiek nodrošināta ar īpaša mehānisma palīdzību; ķēžveida, atsperu vai kasešu.
Nolaistas līdz vēlamajam līmenim, rullo žalūzijas mīksti izkliedē saules gaismu. Kopā ar plānajiem aizkariem vai portjerām, rullo žalūzijas radīs siltu atmosfēru viesistabā vai bērnistabā un patīkamu puskrēslu guļamistabā.
Rullo žalūzijas var izmantot vietās, kur nav iespējams izmantot portjeras – tādās kā aizstiklotas lodžijas vai virtuves logi. Pateicoties audumu daudzveidībai, iespējams plašā diapazonā regulēt gaismas plūsmu telpās. Ja logi ir uz saules pusi, mēs iesakām izmantot sauli atstarojošus audumus.